Hantec Soutěže

SOUTĚŽ O KNIHU 50 CHUTÍ HANTECU / 50 ODSTÍNŮ HANTECU

To, že hantec způsobuje dobrou náladu, už asi všichni víme. Píše se o tom také v knize 50 odstínů hantecu. V padesáti rozhovorech s celebritami, které se nějakým způsobem „dotkly“ hantecu, se v ní dočtete často i dost pikantní historky legendárních brněnských postav. Naprosto revolučním počinem je siamské dvojče publikace – hantecová kuchařka 50 chutí hantecu. A právě z této části dvojknihy vám v roce 2018 NEW express přináší vybrané recepty.

Pokud se vám vaření s hantecem líbí, doporučujeme vám koupi knihy 50 odstínů hantecu / 50 chutí hantecu, kterou koncem roku 2017 vydalo nakladatelství JOTA. Seženete ji ve všech dobrých knihkupectvích. Doporučená cena je 298 Kč. Autorem knihy je Honza Žanek Hlaváček – král brněnského hantecu. Grafické zpracování publikace, jakož i ilustrace a desítky nekonvenčních koláží jsou dílem hudebníka Libora Machaty. Dvojkniha zaručeně zaujme nejenom milovníky hantecu  a dobrého jídla, ale i všechny čtenáře se smyslem pro humor.

SOUTĚŽ O KNIHU – SOUTĚŽ UKONČENA

Knihu 50 odstínů hantecu / 50 chutí hantecu můžete získat zcela zdarma v naší soutěži. Stačí poslat odpověď na soutěžní otázku do 20. ledna 2019 na e-mail soutez@newexpress.cz a do předmětu e-mailu napsat heslo HANTEC.

Soutěžní otázka: Jaký je překlad hantecového výrazu „Velké radovanec“?

Správná odpověď z minulého čísla: krautec je ve spisovné češtině „zelí“. Knihu získal Otto Vitvar z Brna.