Aktuality, Kultura

Festival plný života

Brno Gospel Choir

V Brně-Řečkovicích se v sobotu 26. května 2018 uskuteční další ročník multižánrového open air festivalu Full of Life, který naváže na páteční Noc kostelů. V areálu nad kostelem je připraven zajímavý program pro všechny věkové skupiny.

Letošní ročník festivalu má kromě bohatého programu pro děti připravené i zajímavé přednášky pro mládež. Například na téma sex, AIDS a vztahy bude mluvit Tomáš Řehák, který na toto téma mluví na mnoha školách. Jeho přednášky vzbuzují u posluchačů veliké nadšení, smích, ale i hluboké zamyšlení.

S mládeží dlouhou dobu také pracoval nový brněnský biskup Mons. Ing. Mgr. Pavel Konzbul, Dr., s kterým se na festivalu můžete nejen potkat, ale můžete si také poslechnout jeho zajímavé a vtipné povídání.

Pozvání přijala divadelní skupina vytvořená z členů komunity Cenacolo. Tato komunita sdružuje lidi, kteří se uzdravují ze závislostí na drogách nebo alkoholu. O bojích se závislostí sehrají zajímavé divadelní představení a také bude možnost si poslechnout jejich povídání a podebatovat s nimi.

Loni velký ohlas zaznamenala divadelní dvojice ze souboru Kapor na scéně, která vystoupí i v programu letošního festivalu.

Z hudebních uskupení se účastníci mohou těšit nejen na místní hudební kapely a scholy, ale také na loňské vystupující Brno Gospel Choir, nově na skupinu Way to go a hlavním večerním hostem bude slovenská kapela ESPÉ. Hudebníci této kapely jistě nenechají nikoho na pochybách, že jejich život je naplněný radostí, kterou chtějí svou hudbou předávat. Chtějí také inspirovat posluchače k tomu, kde můžou radost čerpat také pro svůj život.

Hlavním tématem, o kterém se na festivalu bude mluvit, je jednota. V době rozdělení společnosti, rozpadu rodin i osobnosti bude příjemné nechat se inspirovat těmi, kteří jdou opačnou cestou. Organizační tým se na všechny návštěvníky těší v sobotu 26. května od 14:00 hodin. Více informací na www.fulloflife.cz.