Alternativní životní styl, Aktuality

Vlasy nepotřebují šampon, potřebují Nopooshop

Se zakladatelkou Nopooshopu Šárkou Polaneckou jsme se rozhodli pro vás připravit seriál o alternativní péči o vlasy metodou No poo. Je to metoda, kdy prostě zahodíte klasický šampon z drogerie a objeví se před vámi překvapivě široká škála možností, jak o svoje vlasy pečovat úplně jiným způsobem.

Co to vlastně no poo metoda je? Proč ji čím dál více žen (a dokonce i mužů) používá?

No poo je zkratka z původního no shampoo – tedy bez šamponu. Jde tedy o metodu mytí vlasů prostředky, které neobsahují chemii. V nejlepším případě čistě přírodními prostředky.

Oblíbí si ji hlavně ti, co mají problémy s vlasy – často se jim mastí, svědí je pokožka hlavy či mají vlasy bez objemu, řídké. Najednou se pro vás otevřou nové možnosti a popravdě, kdo by nechtěl mýt si vlasy jednou za týden namísto klasického dennodenního mytí. Vhodná je také pro ty, co jim běžná drogerie způsobuje alergické reakce.

Jaké bylo vaše první setkání s metodou no poo? Odkud jste získala informace?

Poprvé jsem se dozvěděla o metodě téměř před čtyřmi roky, když jsem byla na mateřské dovolené a dostala jsem se k alternativnějším cestám péče o tělo a vlasy. Nejprve hledáte, co přírodního je nejlepší pro vaše dítě a v tu chvíli vás napadne, proč to nezkusit i na sobě.

Co vás vedlo k založení Nopooshopu? Co si zde zákazník může koupit?

Nopooshop jsme založili v době, kdy na českém trhu bylo minimum možností, jak sehnat produkty pro no poo mytí vlasů. Z této metody jsem byla nadšena a chtěla jsem prostřednictvím e-shopu dopřát tyto možnosti i ostatním. Zákazníci si u nás můžou vybrat z již široké nabídky produktů v přírodní péči o vlasy, pleť a pokožku těla.

No poo znamená „bez šamponu“. Čím lze tedy šampon nahradit?

Je několik možností, jak šampon nahradit. Od těch nejpřírodnějších – marocký jíl (jemně mletá lávová zemina), velice jemně mleté indické bylinky vycházející z ajurvédy, až po lehce kompromisní způsob, jakým jsou tuhé šampony bez chemických prostředků. K tomu je vždy třeba doplnit „kyselou složku“, která nahradí kondicionér a vyrovná pH vlasů.

Jakou metodu mytí vlasů používáte vy sama a co byste vyzdvihla jako její přednosti?

V no poo je vhodná různorodost. Proto i já metody poměrně často střídám. Nejraději mám indické bylinné prášky a jejich směsi, marocký jíl a někdy sáhnu i po tuhém šamponu. Na všech prostředcích mě baví to, jak je můžete snadno kombinovat a jak jsou po nich vlasy vzdušné a mohou vydržet nemyté i více jak týden.

Spoustu informací o metodě no poo naj­dete na www.nopooshop.cz

Redakčně zpracovala Jitka Václavíková, jitka@newexpress.cz
Foto: archiv partnerů, internet