Alternativní životní styl, Aktuality

Domácí mandlové mléko

Důvodů, proč pít rostlinná „mléka“ nebo spíše rostlinné nápoje nahrazující mléko, může být hned několik: intolerance na laktózu nebo bílkovinu kravského mléka (kasein), veganství, nebo zdravé stravování. Rostlinných nápojů tohoto typu je opravdu široká škála. Doma si je můžete vyrobit například ze sóji, kokosu, obilí, máku, konopných semen, různých druhů ořechů, atd. Tyto nápoje mají společné svoje blahodárné účinky na zdraví díky vysokému obsahu vitaminů, minerálů a prospěšných tuků. Pokud jste se doposud neodhodlali tento typ nápoje ochutnat nebo rovnou vyrobit, neváhejte, přinášíme vyzkoušený recept.

Potřebujeme:

2 hrnky mandlí (nejlépe v BIO kvalitě)

asi 0,5 litru vody

med nebo sirup (rýžový, agávový…) na doslazení

mixér nebo smoothie maker

Mandle ve slupce namočíme minimálně na 4 hodiny do studené vody, nejlépe nechat je namočené přes noc. Díky tomu dojde k uvolnění inhibitorů klíčení a štěpení složitějších látek na jednodušší a díky tomu lépe stravitelné. Před přípravou vodu z namáčení slejeme. Na výrobu „mléka“ použijeme vodu novou. Do mixéru vložíme mandle a malé množství vody. Nejlepší je umixovat nejprve hustou hmotu, tak se mandle rozmixují nejlépe, a poté přidávat vodu až do hustoty, jakou máte nejraději. Přiléváme opatrně, aby nápoj nebyl zbytečně řídký a bez chuti. Mixujeme podle typu mixéru, až se mandlová hmota úplně rozptýlí do vody. Výslednou tekutinu přelijeme přes husté sítko, nejlepší je použít k přecezení pláténko, které zachytí i ty nejjemnější zbytky mandlí. Kdo má rád, může si „mléko“ zdravým způsobem dosladit podle vlastního výběru. Nápoj je připraven ke konzumaci, k dochucení kávy nebo k uchování v lednici. Já ale piji nejraději čerstvý.

Přecezenou hmotu nevyhazujte, byla by to škoda. Dá se použít na zahuštění kaší, do domácího müsli nebo na raw deserty. O tom ale až někdy příště

Redakčně zpracovala Jitka Václavíková, jitka@newexpress.cz
Foto: archiv partnerů, internet