Alternativní životní styl, Aktuality

Domácí čokoláda

Čokoláda je jednou z nejoblíbenějších sladkostí mezi dospělými i mezi dětmi. Pokud chcete, aby vaše mlsání bylo pokud možno co nejzdravější, a ještě se u toho chcete pobavit, vyrobte si s námi domácí čokoládu. Není to nic složitého. Složení si určíte sami podle vlastní chuti. A pokud máte děti, zapojte je také, radost bude dvojnásobná. Pravá čokoláda se dá vyrobit pouze přímo z kakaových bobů, její příprava je ale časově velmi náročná. My vám proto přinášíme daleko jednodušší recept. Ingredience na výrobu domácí čokolády najdete například na našem oblíbeném zdravém webu www.ekokoza.cz.

 

Základní suroviny – hořká čokoláda

50g kakaa
40g kakaového másla

Základní suroviny – mléčná čokoláda

30g kakaa
20g sušeného mléka nebo smetany
40g kakaového másla

 

Na doslazení můžete použít nerafinovaný cukr, ale raději jej nahraďte zdravějším sladidlem (rýžový sirup, stévie, sirup z agáve …), množství podle chuti.

Na ochucení obou druhů čokolád můžete použít například sekané oříšky, sušené ovoce, chilli, kůru z pomeranče, rozinky, skořici, karamel …

Připravte si vodní lázeň, čokoládu byste přímo na plotně lehce připálili. Do ní vložte druhou nádobu s kakaovým máslem a pomalu jej rozpouštějte. Pozor, máslo nesmí vařit! Postupně přidávejte kakao a promíchávejte až do hladka. Komu se to nepodaří, může dát hmotu do mixéru a zkusit rozmixovat. Jakmile máme krémovitou hmotu, mícháme pomalu do ochlazení.

Kdo má raději mléčnou čokoládu, přidá podle chuti sušenou smetanu nebo sušené mléko.

Do hotové čokolády můžete přidávat vaše oblíbené oříšky, ovoce nebo další ingredience, které vás napadnou.

Výslednou hmotu nalijte do formiček nebo formy a dejte ztuhnout ideálně do mrazáku asi na 20 minut a bude hotová. Domácí čokoláda z kakaového másla se rozpouští při nižší teplotě než kupované čokolády, takže ji můžete v mrazáku i skladovat. Pochybuji ale, že ji hned nesníte 🙂 Dobrou chuť.

 

Suroviny na domácí čokoládu a další přírodní produkty najdete na www.ekokoza.cz.