Alternativní životní styl, Aktuality

CELOSTNÍ MEDICÍNA V KOSTCE aneb Začínáme stravou

V minulém čísle jsme si řekli něco o potřebě zcela komplexního přístupu, který je nezbytný pro absolutní většinu NE-mocí (nemoc = nemáme moc). Otázka stravy je zcela zásadní. Dnes si k tomuto tématu povíme trochu více.

Na úvod je nutné říci, že neplatí téměř žádná obecná pravidla o tom, co je pro nás zdravé. Jak napsal Lucretius „Co je pro jednoho lék, pro druhého je jed!“. Absolutním nesmyslem jsou pak plošné diety, kdy vám rádoby odborník (kterých je bohužel 90 %) poradí například: jezte málo masa, nebo: jezte minimum sacharidů … Vše totiž závisí na našem metabolickém typu, na našem aktuálním stavu, mentálním a fyzickém rozpoložení. Zásadní je pak APOE gen, který je odpovědný například za metabolismus tuků – pokud je v rodě velké množství vážných chorob, pak je zde velká pravděpodobnost, že se dědí gen APOE 4 a my nejsme schopni zpracovat cholesterol. A pozor, nejde zde o dobrý či špatný cholesterol, jde o jakýkoliv. Jiný člověk s jinou výbavou pak třeba tuky zvládně bez potíží. Mohl bych zde pokračovat hodiny, ale pointou je, že obecně zdravé věci spíše neexistují – nejsme klony. Například v naší poradně testujeme dokonce každou potravinu zvlášť a je neuvěřitelné, že prakticky nenajdete dva lidi, kterým by seděla úplně stejná strava, stejně tak jako třeba kombinace bylin, minerálů a podobně.

Samozřejmostí je, že bychom se měli vyhnout největším jedům. Sice nelze ani tuto oblast úplně zobecnit, ale mezi největší jedy patří cukr a fruktóza, dále pak lepek a samozřejmě kasein A1 z kravského mléka. Zde pak platí, že fruktóza navázaná na vlákninu v ovoci je OK, lepek ve formě kváskového žitného chleba je mnohonásobně přijatelnější a jeho účinky umíme eliminovat třeba červeným vínem. Kravské mléko a výrobky z něj, jsou pak asi horor největší. Nejde jen o laktózu, i když její stravitelnost s věkem samozřejmě klesá (nebavíme se o laktózové intoleranci), ale o kasein. A ani tisíckrát opakující se lež v televizních reklamách a tvrzení dogmatických a uplacených vědců a v sedmdesátých letech vystudovaných lékařů s tím nemůže nic udělat. Výjimkou je máslo z pasoucích se krav – to bylo po staletí zdrojem vitaminu K2. Co dnes jedí kravičky v koncentrácích, promiňte – kravínech, pak víme všichni. Jiná věc je pak například mléko kozí.

Zásadní je konzumovat potraviny, které rostou v našem podnebném pásmu a ideálně v době, kdy se konzumovaly po celá staletí. Věřte, že rajče pěstované jako hydroponie ve španělském skleníku, nám nic nedá. Jezme přirozeně, jednoduše, vyhněme se rafinovaným tyčinkám a všem těmto hloupostem, nekonzumujme éčka. Samotná kapitola jsou pak sladidla – nejeden případ ALS (neurodegenerativní onemocnění mozku a míchy) má příčinu v konzumaci bojové látky aspartam, který byl politickými elitami napojenými na korporáty přes dřívější zákaz znovu povolen a dnes jej denně konzumujeme v tisících výrobků, zero kol a žvýkaček.

Takže hurá pro králíka na dvorek, do sklepa pro brambory ze zahrádky a k tomu si dejte domácí kvašené zelí a panáka dobré slivovice. Dobrou chuť!

Adam Šeda – NÁVRAT ZDRAVÍ
Poradna výživy a celostní medicíny www.navratzdravi.cz