Aktuality, Zprávy

Ďábelsky rychlý penzista ujížděl policii patnáct kilometrů

Když se ivančičtí policisté snažili poblíž Biskoupek zastavit osobní automobil VW Polo, netušili, že je čeká hodně perných patnáct kilometrů, prošpikovaných neskutečně nebezpečnými scénami. Řidič totiž na pokyny hlídky k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Za vytrvalého deště a silného větru šofér projel vysokou rychlostí přes Biskoupky, Novou Ves, Oslavany, Padochov a jeho cesta skončila až na staveništi rodinných domků v Neslovicích.

„V průběhu šílené jízdy řidiči vůbec nevadilo, že například na křižovatce před Novou Vsí řidič osobního automobilu jedoucího po hlavní silnici svou duchapřítomností zabránil srážce obou vozidel. Ujíždějící šofér ohrožoval další účastníky silničního provozu a mnohokrát vjel do protisměru. Jeho cesta skončila až na staveništi poblíž Neslovic, kde uvízl s vozidlem v blátě,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Silniční pirát na místě hlídku šokoval hned několikrát. Poprvé, když policisté zjistili jeho totožnost. Sedmdesátiletý viditelně podnapilý muž policistům také suše sdělil, že tentokrát vyhráli oni. Kdyby prý jel svým mercedesem, tak neměli šanci. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl s tím, že stejně řidičák nemá. Jak policisté zjistili, muž má pro dřívější přestupky do roku 2021 vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. Nyní musí počítat s prodloužením tohoto trestu a dalším postihem za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Text Marek Lukáš