Aktuality, Kultura

Křest bichle 50 odstínů hantecu na Šelepce

Na brněnském křtu tak výjimečného nakladatelského počinu, jakým je kniha Honzy Žanka Hlaváčka „50 odstínů hantecu / 50 chutí hantecu“ NEW express nemohl chybět. „Bichla“ byla pokřtěna 29. října 2017 v klubu Šelepka a této události se zúčastnilo mnoho známých osobností a přátel hantecu.

Na křtu vystoupilo několik umělců, kteří přišli „krále hantecu“ podpořit. Zazpívali Aleš Bojanovský, Jiří Helán, Jirka Píďa Látal, Waldemar Plch, Jaroslav Albert Kronek z kapely Kern a nechyběl ani Radek Rettegy a Pavel Číča Jelínek, kteří společně hókli píseň Američan z repertoáru Los Brňos. Silák Franta Šebela předvedl roztržení telefonního seznamu a ohnul podkovu do písmena S. (jako Šelepka). K hostům nejvzácnějším patřila Eva Pilarová. Honza Žanek Hlaváček a Libor Machata hókli vál Když si betelné borec narazí betelnó koc. A pak už se křtilo zvesela. „Ať se dobře prodává,“ popřála knize Eva Pilarová. „Hantec by se měl učit ve škole,“ zahlásil v rámci proslovu Waldemar Plch. „Hantec by měl být chráněný Unescem,“ prohlásil Radek Rettegy. „Ať žije bichla betelná! A pokud ji najdete pod svým stromečkem, budete mít určitě hezké Vánoce,“ zahlásil na závěr moderátor večera Jindra Eliáš.

Díky moderní technice mnoho zdaru knize popřál i legendární „goldnový fógl z Brunnu“ Rudy Kovanda.

„Když jsem slyšel, že Žanek má něco připravené a když se pak na redakční radě schválil název 50 odstínů hantecu, věděl jsem, že bude Jota účastná něčeho velkého. A že konečně už i my máme „betelnó bichlu,“ řekl na křtu knihy obchodní ředitel Nakladatelství Jota Martin Troják. (na fotografii druhý zprava ve společnosti autora knihy Hozy Žanka Hlaváčka, Waldemara Plcha a Libora Machaty).

Majitelem knihy „50 odstínu hantecu / 50 chutí hantecu“ můžete být i vy, pokud si ji koupíte v některém z kvalitních knihkupectví, anebo vyluštíte naši
VÁNOČNÍ KŘÍŽOVKU a tajenku pošlete do 15. ledna 2018 na e-mail: soutez@newexpress.cz a do předmětu
e-mailu napíšete heslo HANTEC.