Aktuality, Zprávy

Burčák je nápoj, který jinde ve světě prakticky neznají

Inspekce kontroluje prodej burčáku ve vinotéce v Brně.

Až do konce listopadu – tak dlouho ještě můžeme vychutnávat nápoj pro Moravu a část Rakouska celosvětově unikátní. Říkáme mu „mléko starců“, často si z něj děláme legraci pro jeho lehce projímavé účinky, ale v každém případě ho ve většině případů milujeme. Tedy pokud si zaslouží pojmenování, které je i obchodní značkou. Burčák.

A právě za kontrolou kvality burčáku se denně vydávají inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Původ, číslo šarže, odrůda. A pak také vzhled, vůně a chuť. To jsou informace, které v době vrcholící sezony zajímají inspektory SZPI, kteří obvykle už na první pohled a ochutnání poznají, zda má kontrolovaný vzorek putovat i na chemické rozbory do laboratoří, kde se pak zkoumá pančování vodou, zda byl burčák vyroben pouze z  hroznů, které dozrály u nás a také, zda obsahuje požadované množství alkoholu.

Postup stejný, jako všude jinde měla i vinotéka v Brně – Maloměřicích, kde se prodává burčák od vinaře z Němčiček na Břeclavsku. Prodávající byla sice inspektorkami hodně překvapená, ale mohla být spokojená. Výtku – chybějící informaci o zemi původu – tedy ČR neprodleně na konev s kvasícím nápojem veltlínského zeleného dopsala.

„Letos už inspekce provedla kontrolu 400 míst prodeje burčáku a částečně zkvašeného hroznového moštu (pouze pod tímto označením může být prodáván nápoj vyráběný z hroznů, které zrály v zahraničí). Do laboratoře k dalším rozborům putovalo dosud 47 vzorků. Z těchto rozborů byly uzavřeny dosud tři, neboť analýzy vzhledem k nutnému přirozenému procesu prokvašení odebraného vzorku trvají čtyři až šest týdnů. Tyto vzorky byly označeny jako vyhovující. Dále inspektoři hodnotili senzoricky na místě 6 vzorků a také tyto byly všechny vyhovující,“ uvedl v době kontroly mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

„Kontroly provádíme podle předem daného interního systému, popřípadě na základě oznámení. Kontrola i se sepsáním protokolu o ní trvá zhruba hodinu. Z prodejny si odvezeme zapečetěné vzorky nápojů, stejné dostane i kontrolovaný včetně kopií o průběhu kontroly,“ popsala jedna z inspektorek.

Jako burčák se může prodávat částečně zkvašený hroznový mošt, který pochází z hroznů, které byly sklizeny a zpracovány na území ČR v daném roce. Nabízet tento nápoj je možné v období mezi 1. srpnem a 30. listopadem. V praxi to znamená, že počátkem sezony se prodávají burčáky především z raných odrůd hroznů. Pokud tedy někdo ještě v říjnu nabízí burčák z odrůdy irsai oliver, pak je to už hodně podezřelé. Není však na závadu, jestli prodejce kupujícímu doporučí, aby burčák konzumoval například až za několik hodin nebo o den později. „Nejlepší gastronomický zážitek z pití burčáku může skutečně vznikat při vyvrcholení kvasného procesu – tedy jindy, než v okamžiku prodeje moštu, který má všechny parametry pro označení burčák,“ doplnil mluvčí.

Obecně se však podle inspektorů kvalita prodeje i nápoje samotného rok od roku zlepšuje.

Text a foto Marek Lukáš