Telekomunikace

Seznam.cz spustil nové Jízdní řády pro iPhone propojené s Mapy.cz

Nejvyužívanějšími aplikacemi na jízdní řády u nás jsou aktuálně IDOS a Google Maps. Novým hráčem v této oblasti se stal Seznam.cz, který nedávno spustil betaverzi vlastních Jízdních řádů včetně aplikace pro iPhony.

Jízdní řády od Seznamu jsou nyní k dispozici nejen jako samostatná webová služba na seznam.cz/jizdnirady, ale i v App Storu v rámci aplikace Pubtran, která byla dosud dostupná pouze pro Android. Seznam tuto aplikaci přenesl do iOS, takže jízdní řády teď hravě vyhledáte i v iPhonu. Vývojáři ze Seznamu zcela logicky propojili své Jízdní řády s aplikací Mapy.cz, takže dopravní spojení si můžete prohlédnout rovnou na mapě a současně vám Jízdní řády nabídnou další informace – najdou zastávku, která je nejblíž místu, kam se chcete dostat, nebo vám sdělí čas potřebný na přesun.

Aplikace Pubtran je uživatelsky velmi jednoduchá a intuitivní. Na hlavní obrazovce najdete vyhledávací formulář, kde uvedete, jakými prostředky chcete nebo nechcete cestovat. Jízdní řády vám pak nabídnou nejvhodnější spojení. Při návštěvě Prahy oceníte u Pubtranu vychytávku, která vám doporučí, do kterého vagonu je výhodné nastoupit, pokud přestupujete na jinou trasu, abyste přestup měli co nejpohodlnější..

Pokud chcete prozkoumat další možnosti spojení, anebo nabízené spojení zmeškáte, stačí po nalezeném spojení přejet prstem zprava doleva a objeví se vám další nejbližší možný spoj. Stejným způsobem si vyhledáte také další navazující přípoje.

Další praktickou funkcí, kterou Seznam v mobilní aplikaci nabízí, je nákup elektronických jízdenek všude tam, kde je to možné. Jízdenky si tak můžete elektronicky zakoupit bez nutnosti použití další aplikace.

Redakčně zpracovala: Milena Hurajová, Foto: internet a archivy firem