Kultura

Jubilejní sudoval se vydařil

Letošní Bosonožský sudoval Starobrno 2017 byl v pořadí již pětadvacátý a podle slov hlavního organizátora Miloše Dočekala a také podle reakcí rekordního počtu návštěvníků se vydařil. Rekord při válení pivního sudu do kopce sice nepadl, ale vítězný Ondra Havlík se mu na pětapadesátimetrové trati časem 13,66 sec. přiblížil na osm desetin vteřiny.

I další výkony v elitní kategorii mužů byly obdivuhodné, ale v ostatních soutěžích, především v pivní štafetě, šlo už především o zábavu. Zábavné byly i vstupy populárního herce a moderátora Zdeňka Junáka i vystoupení siláka Franty Šebely. Silák Franta předváděl svoje silácké kousky na hudbu nedávno zemřelého Jaromíra Hniličky a sympatie diváků si získal i připomenutím svého legendárního předchůdce Franty Kocourka i zakladatele Šelepky Miloše Bernátka, kteří by se letos dožili sedmdesáti.

Dalším jubilantem na jubilejním sudovalu byl letos pětasedmdesátiletý humorista a muzikant Ivan Mládek, který se svým Banjo bandem hrál na počest 780 let od první písemné zmínky o Bosonohách rovných 78 minut.

Vladimír Koudelka, Foto Igor Zehl