Kultura

JEDEN KMEN

Na hradě Špilberku se už brzy můžete setkat se světem bizarních a mnohdy i hrůzostrašných skřetů z kmene Snaga, kteří se ve vlastním jazyce nazývají Uruki.

Do fantasy světa těchto skřetů vás zavede výstava, na které poznáte příběh tohoto skřetího kmene, nahlédnete do každodenního života jeho členů a seznámíte se s brněnským výtvarným fantasy role-playing projektem Jeden kmen, který těmto skřetům vdechl život. 

Výstava začne netradičně. Nečekejte žádnou obvyklou tiskovou konferenci ani vernisáž. Výstava Jeden kmen totiž bude zahájena v sobotu 23. září ve 13.30 hod. jednodenním fantasy festivalem na nádvořích Špilberku. Vystoupí na něm skupiny Deloraine, Vintage Wine, Postcards from Arkham, Trolílakapela Jeden kmen. Na programu festivalu je také turnaj v bojové aréně, šamanské věštby, střelba z kuše, práce se středověkým jeřábem a mnohé další zajímavé aktivity.

Výstava Jeden kmen bude k vidění od 24. září 2017 do 11. února 2018. Projekt Jeden kmen se sice inspiruje reáliemi z děl J. R. R. Tolkiena, vytváří si však vlastní detailně propracovaný svět. Návštěvníci se podívají do tábora kmene, spolu s válečníky zakusí boj i lov, stanou se svědky tajemného rituálu a zúčastní se i pohřbu starého šamana.

Žádný fanoušek fantasy by si neměl nechat ujít tuhle velkolepou naturalisticky ztvárněnou skřetí výstavu plnou fotografií, rekvizit a zvuků. Nutno dodat, že vznik výstavy mohutně podpořili příznivci fantasy skrze portál Startovač.cz.