Kultura

ŠPILBERK ŽIJE ŘEMESLEM

Hrad Špilberk o víkendu 9. a 10. září už popáté ožije středověkými řemesly. Vydejte se na zkušenou! Při putování hradem zažijete plno dobrodružství a nasbíráte cenné zkušenosti. Objevte starobylou zručnost šikovných rukou řemeslníků a tradiční řemesla! Přijměte pozvání na akci Špilberk žije řemeslem!

Malí i velcí návštěvníci se mohou zúčastnit velké celohradní řemeslné hry „Tovaryšský vandr“. Při hře si vyzkoušíte, co musí umět třeba kovář, zámečník, zedník, bednář, pekař nebo krejčí. Naučíte se pracovat s hlínou, dřevem i s látkami. Pokud budete šikovní, dostanete na závěr od cechmistra výuční list a těšit se můžete i na drobnou odměnu.

Kromě toho se celý hrad Špilberk zaplní bohatým programem. Uvidíte gotické i renesanční tance, šermířská představení nebo hudbu a divadlo. Na dobových řemeslných stáncích zase poznáte, jak se brousí kameny nebo jak se šijí historické kostýmy. A bude pro vás přichystané i občerstvení.

Akce „Špilberk žije řemeslem!“ doprovází výstavu Stavba jako Brno, která vypráví o tom, jak se vyvíjela stavební řemesla, jak rostlo město Brno a také kdo, z čeho a jak je stavěl. Podíváte se nejen na výstavu, ale také do kasemat a můžete prozkoumat každičké zákoutí Špilberku.

Velká akce pro celou rodinu Špilberk žije řemeslem! se koná o víkendu 9. a 10. září.